Stránky dvou borderek

Azan Slezský hrádek

Azan Slezský hrádek

Narodil jsem se 8.1.2003 v Hrádku u Třince. Jmenuji se Azan Slezský hrádek. Moje maminka je Briggi Foxy a táta Cid Akumulátor.

Když mi byli tři týdny, přijeli se na mne a mých sedm sourozenců podívat nějací lidé z tátovy strany. Mezi nimi i má budoucí panička, která v tu chvíli ani netušila, že za 5týdnů se opět uvidíme a zůstaneme spolu po celý můj psí život.

V osmi týdnech jsem opustil maminku, brášky i sestřičky a jel vstříc svému novému osudu.

Doma už na mne čekal pelíšek, druhý páníček a také malý klouček, se kterým jsem si užil a užívám spoustu rošťáren a skopičin.

Jako malé štěňátko mne u maminky krmili K9 a panička v tom pokračovala. Pak se ale zjistilo, že mi moc nevyhovují a tak jsem začal baštit granule Belcando. To mi moc chutná a hlavně ty granulky musím pořádně kousat, jsou větší. Paničce totiž vadilo že jsem ty dřívější granule nekousal ale rovnou hltal. Ale je prý ráda že nejsem vybíravý a že mi chutná.

Jsem učenlivý pejsek, nic se mi nemusí vysvětlovat donekonečna, ale mám k těm kladům i zápory. Moc nemusím psí kluky (raději se jim vyhnu, dám jim své mínění najevo svým zježením alá dikobraz a předvedu jim, jak vysoko dokážu zvednout ocas!) a také rád proháním opeřence.

Mezi mé nejoblíbenější hračky patří samozřejmě balónky. To asi neradi uslyší někteří lidé od oveček. Ale já a panička si myslíme,že kdybychom zůstali jen tam, kde je nám, borderkám místo souzeno a to u oveček, tak nás skoro nikdo nezná.

Pokud nám věnujete spoustu času a nějaké využití, tak budeme oddaným psím společníkem. Opravdu nejsme vhodným kandidátem pro pecivály a už vůbec ne jako povaleči na zahrádce u domku.

Jako správná borderka jsem byl seznámen i s ovečkami, které se mi náramně líbí a teď v roce a půl jsem složil i zkoušku vloh. Ze zkoušek mám ještě ZOP, BH a na podzim jsem složil ZZO. Taky zkoušíme tanec, to mě moc baví. Agility se věnujeme zatím jen tak sportovně a někdy zajdu i na služební výcvik.

Někdy mne panička vezme sebou ke koním a to je pak paráda když s ní můžu na vyjižďku. Ale nejraději ze všeho mám plavání. Jednou jsem jel s pánečkama i v loďce a napadlo mne z ní skočit do vody. Dostal jsem za to ale moc vyhubováno, málem jsem tu loďku převrhnul. Tak skáču do vody alespoň ze břehu a umím se i potápět.

Myslím, že jsem toho napovídal spoustu. Přeji všem čtyřnohým kamarádům i jejich pánečkům ať se Vám daří a splní vše co si přejete.

Poslední komentáře
14.04.2009 07:49:53: Azanek je moc nádherný a rostlý pejsek. Kéž by i te n můj tak krásně narostlsmiley přejeme mnoho úspěc...